list motywacyjny

Proces zdobywania pracy nie jest prosty. Zaczynając od przeglądania masy ofert pracy, przygotowanie odpowiedniego CV i przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej to nic przyjemnego. Bardzo często w czasie przygotowań odczuwamy dużo stresu i nieprzyjemnych emocji. Są jednak sposoby, żeby cały proces zdobywania pracy nie był, aż tak straszny, jak może się wydawać. Jesteście ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/jak-napisac-list-motywacyjny-przewodnik/ 

Co na początek? 

Zanim zaczniemy pisać list motywacyjny przyczyny powinniśmy dowiedzieć się więcej o firmie oraz konkretnej pracy, w którą chcemy zdobyć. Do naszych zadań będzie uważne przeczytanie opisu stanowiska oraz przejrzenie witryny internetowej firmy, kanał kierownictwa na Twitterze oraz profilu pracowników na LinkedIn. Taki reaserch pomoże nam dostosować list motywacyjny, ponieważ nie powinniśmy wysłać standardowego. Bo może on również wybrać właściwy to. Pamiętaj o kulturze organizacji, do której piszesz. 

Skoncentruj się na przyszłości

List motywacyjny potraktuj jako most pomiędzy przeszłością, a przyszłością, który wyjaśnia, co masz zamiar zrobić dalej i dlaczego. Możesz wykorzystać swój list motywacyjny do tego, aby wyjaśnić dokonaną zmianę, na przykład ze stanowiska obsługi hotelowej do dział marketingu. Potraktuj to jako okazję do sprzedania swoich umiejętności w jak najlepszym wydaniu. 

Pamiętaj o swojej osobistej wartości 

Opierając się na informacjach o firmie, które zebrałeś wcześniej, pokaż że wiesz czym dana organizacja się zajmuje i jakie wyzwania przed nią stoją. Nie musi być to szczegółowe, jednak możesz wspomnieć jak pandemia wpłynęła na daną draże. Dla przykładu możesz napisać, że wiele firm opieki zdrowotnej Jest przytłoczona potrzebą zapewnienia wysokiej jakości opieki przy jednoczesnej ochronie zdrowia i bezpieczeństwa personelu następnie porozmawiaj o tym, jak Twoje osobiste doświadczenia wyposażyły Cię w zaspokojenie takich potrzeb. Wymień krótkie przykłady, które demonstrują twoje umiejętności. Nie przedstawiaj siebie jako osoby, która bez tej pracy nie będzie w stanie sobie poradzić. Podkreśl swoją osobistą wartość. 

Zobacz też: http://www.zabobon.pl/jak-napisac-dobre-cv/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here