jak zostac psychologiem

Psycholog to osoba pomagająca ludziom w radzeniu sobie z różnymi problemami życia codziennego. Kiedy czujemy, że problemy ludzkie nie są nam obce jak jesteśmy otwarci empatycznej, a także przemawia przez nas chęć potrzeby innym, to być może zawód psychologa jest naszym powołaniem. Jak zostać psychologiem? Jakie cechy osobowości będą przydatne w zawodzie? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-zostac-psychologiem/ 

Jakie przedmioty zdawać na maturze? 

Żeby móc wykonywać zawód psychologa w przyszłości niezbędna będzie posiadanie wykształcenia wyższego, a to możliwe jest przez ukończenie studiów psychologicznych. Żeby móc podjąć takie studia, należy wcześniej dać kilka przedmiotów rozszerzonych na maturze. W wielu przypadkach brane pod uwagę będą też oceny z języka polskiego oraz biologii. Bardzo dużo zależy jednak od uczelni, na którą aplikujemy. 

Kiedy pomyślnie przyjdziemy etap rekrutacji, potrzebne będą nam wysokie egzaminy z egzaminów maturalnych. Miejsce na studiach może zagwarantować nam też olimpiada przedmiotowa 

Jakie cechy osobowości przydadzą się nam w zawodzie? 

Psycholog to osoba, która posiada pewien zestaw cech umożliwiający mu współpracę z klientem lub pacjentom. Będąc psychologiem powinniśmy być przede wszystkim osobom sympatyczną, a jednocześnie odporną na słuchanie przykrych przeżyć osób, które będą do nas przychodziły. Jeżeli nie potrafisz słuchać takich historii, to z pewnością nie będzie to dla Ciebie dobry zawód. Silna osobowość oraz chęć pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo ważne cechy przydatne w codziennej pracy. 

Gdzie szukać pracy po studiach? 

Po ukończeniu studium mamy kilka możliwości wyboru. Możemy znaleźć zatrudnienie w firmach biznesowych, marketingowych oraz świadczyć poradnictwo psychologiczne prywatnie. Na codzień psychologowie potrzebni są w różnych instytucjach, gdzie podpowiadają ludziom, w jaki sposób radzić sobie z trudnościami oraz przezwyciężać je. Osoba, która ukończyła studia psychologiczne może pracować również w szkole. Tam będzie pomagać najpotrzebniejszych dzieciom oraz ich rodzinom uporać sobie z problemami pod kątem psychicznym. 

Zobacz też: http://www.zabobon.pl/jak-wyglada-praca-psychologa-wymagania-i-obowiazki/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here