beautyblender

Gąbeczka do nakładania makijażu nie jest wcale nowością, ale nie jest jeszcze na tyle popularna, jak jej poprzednicy – pędzle do makijażu. Jest to wniesienie nowości do świata makijażu. Czy jest skutecznym i godnym zastępstwem dla pędzli? Wśród użytkowniczek wywołuje mieszane uczucia. Możną ją, albo kochać, albo nienawidzić. Z którą grupą kobiet utożsamiasz się Ty?

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/gabka-do-makijazu/

Jaki jest koszt gąbki do makijażu?

Za to małe cudo zapłacimy od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od marki. Czy ważne jest to na jaki produkt się zdecydujemy? Jest przecież tak, że niektóre tańsze wersje kosmetyków sprawdzają się lepiej niż ich oryginały. Czy w myśl tej zasady „zwykła gąbka” powinna robić to samo, bez względu na to za jaką cenę ją zakupiłyśmy? Okazuje się, że jednak niekoniecznie… Chodzi tutaj dokładnie o jej kształt, o to jak wygląda i zachowuje się gąbka po zmoczeniu ją pod bieżącą wodą. Jeśli dopiero zaczynasz i stawiasz pierwsze kroki w makijażu możesz zdecydować się najpierw na coś drogeryjnego, a później, kiedy pokochasz używanie gąbeczki, zaopatrzyć się w lepszy sprzęt..

Do czego jej używać?

Na początku dobrze jest używać gąbeczki do rozprowadzania na skórę podkładu i korektora. Dopiero później po większym wprawieniu będziemy mogły użyć gąbki znacznie w szerszym sposobie. W sieci aż roi się wiele dziwnych filmików, które zachęcają do tego, aby używać gąbeczki do produktów sypkich, takich jak róż, rozświetlacz czy bronzer. 

Jak prawidłowo używać gąbeczki do makijażu?

Najważniejsze w jej poprawym użytkowaniu jest to, aby przed każdym użyciem gąbka była czysta. Używając gąbki, która nie była dokładnie wyczyszczona możemy nabawić się na twarzy nowych wyprysków i innych niedoskonałości.Jeśli zakończysz swój makijaż, staraj się od razu umyć gąbkę. Dzięki temu zadbasz w pewien sposób o swoją skórę. Pielęgnacja twarzy jest bowiem kluczowa, jeśli chcesz sprawić, aby makijaż zawsze wyglądał świeżo i pięknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here