Jak przechowywać lakiery do paznokci

Manicure hybrydowy jest wyjątkowo popularny, ale kluczem do sukcesu są nie tylko Wasze umiejętności czy używane akcesoria, ale także ich właściwe przechowywanie. Masz kolekcję kilkunastu lakierów? Aby zachowały wysoką jakość, trzymaj je w praktycznym kuferku – pojemny model pomieści podstawowy zestaw do hybryd.

Odpowiednie przechowywanie kosmetyków

Wszystkie akcesoria i kosmetyki – do twarzy, ciała, włosów czy paznokci – należy odpowiednio przechowywać. Jeśli wybierasz produkty wysokiej jakości, zapewnij im ochronę na podobnym poziomie – na zestaw do hybryd dobrym wyborem będzie kuferek. Lakier właściwie przechowywany gwarantuje komfortową aplikację za każdym razem i będzie długo służył.

Warto też wiedzieć, że łazienka nie jest odpowiednim miejscem do kolekcjonowania lakierów – lepiej przenieść je w inne miejsce, aby nie  straciły na jakości. Lakiery do manicure hybrydowego zwykle znajdują się w ciemnej butelce ze względu na niską odporność na światło i temperaturę.

Aby zachowały swoje właściwości, muszą być odpowiednio zabezpieczone – w łazience jest wysoka wilgotność powietrza. Wśród czynników, które wpływają na jakość lakierów trzeba wymienić też temperaturę oraz częstotliwość ich kontaktu z powietrzem.

Przechowywanie lakierów w lodówce

Niektóre panie przechowują lakiery w lodówce – jeśli jest to niewielka kolekcja. Mimo wszystko odradzamy ten sposób, bo lakier może stracić swoją formułę, a niestabilnym preparatem trudno będzie uzyskać pożądany efekt.

Chłodzenie lakierów wiąże się z ryzykiem, że lakier zmieni swoją strukturę i już jej nie odzyska – odwrócenie tego procesu nie jest już możliwe. Nie warto tracić ani czasu, ani pieniędzy, dlatego lepiej zainwestować w odpowiedni kuferek na kosmetyki i trzymać go w zacienionym miejscu, daleko od źródeł ciepła i wilgoci.

Pojemny kuferek na zestaw do hybryd

W sklepach dostępnych jest wiele modeli kuferków, które pomogą utrzymać porządek w kosmetykach – w pojemnych możesz przechowywać także inne produkty, mniejsze zabierzesz na urlop lub weekendowy wyjazd, a profesjonalne kufry na kółkach będą idealne dla mobilnej stylistki oferującej usługi manicure i pedicure z dojazdem do klientek. Solidny kufer powinien mieć też wytrzymałą konstrukcję, aby żadne akcesoria nie uległy uszkodzeniu w transporcie.

W ten sposób możesz szybko uporządkować akcesoria – największe kufry zmieszczą zestaw do hybryd, ale także frezarkę oraz lampę UV lub LED do utwardzania. Bardzo praktyczny jest też kuferek wyposażony w kilka półek, dzięki czemu podzielić akcesoria i lakiery np. tematycznie albo kolorystycznie.

Niezależnie od tego, jak przechowywany jest lakier, pamiętaj też, aby się z nim ostrożnie obchodzić. Przed rozpoczęciem malowania paznokci wstrząśnij buteleczką, aby lakier się wymieszał. Staraj się też, aby był otwarty tylko wtedy, gdy go potrzebujesz – chroń go przed powietrzem, aby zachował swoją konsystencję. Odpowiednie przechowywanie i przestrzeganie kilku zasad sprawi, że będziesz mogła z nich korzystać jak najdłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here