Maroko

Podróże “na własną rękę” mogą być ekscytujące, a zarazem niezapomniane. Do tematu należy jednak podejść z dozą rozsądku. Należy zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz komfort. Planując wyprawę do Maroko należy uwzględnić nie tylko warunki klimatyczne, ale również obyczaje tamtejszej społeczności. Poniżej opisano kilka praktycznych wskazówek.

Termin podróży

Mogłoby się wydawać, że najlepszą opcją jest wyjazd w miesiącach typowo wakacyjnych. Nie zawsze tak jest. Tropikalne upały mogą okazać się przeszkodą w aktywnym zwiedzaniu. Właśnie dlatego warto jest wziąć pod uwagę okres wiosenny – marzec, kwiecień, maj. Średnia temperatura w tym czasie to około 30-35 stopni C.

Warto wziąć pod uwagę, że najwięcej turystów spotkamy tutaj w czerwcu, lipcu, czy też sierpniu. Może być to uciążliwe, szczególnie jeśli planujemy odwiedzić najpopularniejsze lokacje.

Kwestie organizacyjne

Warto polować jest na tanie loty, czy też okazje lost minute. Podróż z przesiadkami może okazać się złym pomysłem. Wiele osób poleca bezpośredni lot z Polski do Agadiru. Nie możemy oczekiwać, że zwiedzimy Maroko w ciągu kilku dni. Jeśli jednak chcemy odwiedzić sporą liczbę ciekawych miejsc, to podróż powinna trwać minimum 10 dni.

Maroko najwygodniej zwiedzać jest wypożyczonym samochodem. W ten sposób można zaoszczędzić sporą ilość czasu. Należy jednak pamiętać o ostrożnej, a także przepisowej jeździe. Drogi nie są zbyt kręte, a większość tras przebiega autostradami.

Nocleg

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki nocleg będzie najlepszy. Wiele zależy od posiadanego budżetu. Osoby, które nie chcą wydawać majątku powinny postawić na kwatery prywatne. Można je zarezerwować przez popularne portale m.in. Booking. Średnia cena za pokój dwuosobowy wynosi 35 euro.

Nieco więcej należy zapłacić w hotelach (około 45 euro za pokój dwuosobowy), jednak standard obiektu jest znacznie wyższy. Oczywiście im bardziej luksusowy hotel, tym wyższa cena. Pamiętajmy, że do każdej stawki należy doliczyć podatek miejski.

Maroko na własną rękę – pozostałe informacje

Maroko to idealne miejsce, jeśli chcemy odwiedzić egzotyczne knajpy. Wbrew powszechnym opiniom dolegliwości żołądkowe dopadają turystów znacznie rzadziej niż w Egipcie. Warto jednak zaopatrzyć się w probiotyk, czy też środki na biegunkę lub wymioty. Oprócz tego dobrze jest mieć przy sobie wszelkie podstawowe leki np. na ból głowy. Dodatkowe szczepienia nie są wymagane.

Do wizyty w Maroku nie potrzebujemy wizy, o ile udajemy się tam w celach turystycznych. Najlepiej znać język angielski lub francuski. Obowiązująca waluta to dirham, jednak można płacić również w Euro. Jest to kraj muzułmański, a więc odzież powinna być skromna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here