Kurtki na lato

Kurtek w sklepach zdecydowanie nie brakuje. Jest ich tak wiele do wyboru, że większość właścicieli odzieżowych marketów decyduje się na tworzenie dla nich oddzielnych działów, w całości wypełnianych kurteczkami, parkami i płaszczami umieszczanymi na wieszakach i półkach. Zazwyczaj jednak im więcej rzeczy ma się do wyboru, tym trudniej natknąć się na coś takiego, co od razu będzie się chciało kupić. Projektowane przez znawców mody kurtki damskie na wiosne niemalże zawsze zachwycają i niby jest to ich zaleta, a jednak poważnie utrudnia ona zakupowe szaleństwa. Kobieta spędza więc w galerii handlowej kilka wolnych godzin, które mogłaby spożytkować o wiele lepiej, a ostatecznie i tak wychodzi z niej z pustymi rękami z zamiarem ponownego wybrania się na zakupy. Jakie modele kurtek nie schodzą więc w list modowych przebojów i które z nich wyposażą garderobę na przynajmniej kilka sezonów?

Pierwszy typ to kurtki bomberki, nazywane w języku angielskim “bomber jacket” (warto to określenie znać, bo często stosowane jest ono nawet przed polskie domy mody). Historia tej odzieży rozpoczęła się już wiele lat temu, bo po raz pierwszy zagościła w sklepach w okresie pierwszej wojny światowej. Kurtki bomberki początkowo nosili wyłącznie piloci. Z tego ich przeznaczenia wzięła się zresztą druga, często stosowana ich nazwa – “pilotki”. Oczywiście wtedy, gdy miały one pełnić rolę zabezpieczenia dla ciała pilota, tworzono je zazwyczaj z grubych i wysokojakościowych materiałów, radzących sobie nawet w skrajnie ciężkich warunkach i potrafiących wytrzymać dosłownie wszystko. Dziś modne pilotki są natomiast dużo cieńsze i lżejsze. Występują we wszystkich możliwych kolorach – począwszy od schludnej bieli, kończąc na mocnej czerni pokrywanej ciekawymi wzorami i motywami. Bomberki powoli wypierają już tradycyjne ramoneski, stając się klasyką.

Propozycja nr 2 – militarna parka. Każdy ją kojarzy, bo gdy tylko udało jej się wzbić na szczyt swojej popularności, wszyscy chcieli ją mieć. Sklepy wręcz skłaniały klientów do kupowania coraz to ciekawszych parek, już od progu prezentując je na swoich modelach i pokazując na świetnie zorganizowanych wystawach. Nie brakowało ich również na światowych pokazach mody. Projektanci tak bardzo się z nimi polubili, że na każdym kroku po nie sięgali – nawet gdy chcieli zaprezentować nową kolekcję bielizny, przywdziewali modelki w biustonosze i kuse majteczki, a na to wszystko zarzucali luźne, kojarzące się z wojskiem płaszcze. Parkę można wspaniale wykorzystać zarówno zimą i jesienią, jak i wiosną. W marcu i kwietniu, gdy pogoda nie jest jeszcze najpiękniejsza, takie przedłużane kurtki damskie sprawdzają się znakomicie!

A gdzie szukać tych wszystkich najmodniejszych fasonów kurtek? Na pewno nie trzeba zaglądać do jakichś wyjątkowo specjalnych miejsc, aby je znaleźć i od razu się w nie zaopatrzyć. Każdy sklep ma je teraz w swojej ofercie – czy to ten ekskluzywny, czy to ten zajmujący się sprzedażą odzieży taniej, produkowanej najczęściej w Chinach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here