Modna kurtka zimowa w stylu młodzieżowym

Gdy temperatura za oknem spada, oraz aura staje się jeszcze bardziej wybredna, czas najwyższy pomyśleć o kolejnej ochronie własnego ciała przed zimnem oraz ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Kurtka zimowa będzie odpowiedzią na własne potrzeby.

Jaki fason dobrać?
Decydując się na zakup kurtki zimowej czy także decydując się, aby zakupić kurtki jesienno zimowe, należałoby przyjrzeć się krojowi kurtki. To on w ogromnej mierze oddziałuje na to, czy określony typ będzie się ładnie prezentować. Należy go więc dostosować do swej figury i osobistych upodobań. Biorąc pod uwagę krój, pośród najpopularniejszych rodzajów kurtek zimowych wyróżnić można wiele rodzajów. rodzaje:

Jaki materiał okaże się najskuteczniejszy?
Oferta rynkowa damskich kurtek zimowych jest bardzo zróżnicowana, dlatego także wybór odpowiedniej może wykazać się nie lada wyzwaniem. Podczas zakupów pod uwagę należy wziąć przede wszystkim typy materiału wierzchniego oraz wewnętrznego. To one bowiem przesądzają o tym, jak ciepła będzie kurtka oraz czy sprawdzi się podczas ciężkich warunków atmosferycznych, jakie panują w zimie.

Kurtki 3 w 1
Niezwykle powszechne będą tak nazywane kurtki 3 w 1. Niestety do ideału dużo im brakuje, o czym dalej. Zewnętrza powłoka jest wodoodporna oraz oddychająca dzięki membranie, i wypinana powłoka odpowiada za własny komfort cieplny. Przeważnie będzie to polar, lecz również podpinka syntetyczna czy puchowa. W zdecydowanej większości będziemy mieli tradycyjny polar 200. Kurtka membranowa oraz polar o tej grubości, w zestawieniu z bielizną termoaktywną, da nam komfort cieplny podczas podróży. Niestety na ujemne temperatury w miejskim zastosowaniu prawdopodobnie okaże się za chłodna. Przy zakupie zwracajmy uwagę na jakość wpinki polarowej. Polar winien być gramatury 200 w niezwykle dobrej kondycji – tak aby nas ogrzewał. Dobrze jest także zmierzyć samą kurtkę po wypięciu polaru oraz sam polar. Zwracajmy uwagę na wybór rozmiarówki. Kurtka z wpiętym polarem winna być odpowiednio dopasowana, pod spód winna się pomieścić lekka bluza. Nie kupujmy za dużej kurtki, będzie nam w niej zimniej, ponieważ ciało musi podgrzać powietrze między nim, oraz kurtką. Jak planujesz zakupić kurtkę 3 w 1 oraz wkładać pod nią dwa swetry (na tzw. cebulkę) ponieważ „zawsze jest mi zimno”, to zakup kurtkę puchową.

Kurtki puchowe
Kurtka puchowa, od paru sezonów jeszcze bardziej znana. Na rynku jest ich mnóstwo, w odmiennym przedziale cenowym. Jak dobrać ową doskonałą? Dlaczego są tak ogromne różnice cenowe między, z pozoru, podobnymi artykułami?

Za termikę odpowiada jakość puchu, istotny jest także odpowiedni materiał zewnętrzny, jaki jest lekki oraz nieprzepuszczający puchu. Niezwykle dobrej jakości wypełnienie puchowe składać się będzie w 90% z puchu oraz 10% z pierza, tymczasem sprężystość (zdolność do rozprężania) będzie sięgać co najmniej 700. Puch o takich właściwościach jest niedościgniony przez syntetyki jeśli idzie o ogrzewanie swego ciała. Niewątpliwie termika konkretnych kurtek puchowych będzie się różnić ze względu na ilość wykorzystanego puchu oraz konstrukcje samej kurtki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here