Prezent na komunię

Każda dziewczynka, niezależnie od tego, czy ma 4, 8 czy 12 lat, chce być traktowana jak dorosła kobieta. Już od najmłodszych lat Marysie, Basie i Hanie sięgają po szminki oraz buty swoich mam. Dlatego, kiedy szukamy podarunku z okazji pierwszej komunii świętej, dobrym rozwiązaniem jest biżuteria. Oczywiście powinna ona być dostosowana do wieku dziecka. Najlepiej też, jeżeli nawiązuje do uroczystości, z której powodu jest wręczana. Co jeszcze się liczy? Po jaką błyskotkę warto sięgnąć? Sprawdźmy!

Kilka słów o biżuterii na komunię

Biżuteria, która będzie podarowana jako prezent na komunię, powinna być delikatna. Przy czym subtelność nie wyklucza oczywiście złota. Kruszec ten symbolizuje przecież emocjonalną głębię, odwagę, duchowość, żeńską energię oraz wewnętrzną harmonię. Warto dopilnować jedynie, żeby biżuteria dla 8- czy 9-letniego dziecka nie była mocno ozdobna. Na efektowność w całym znaczeniu tego słowa przyjdzie jeszcze czas. Poza tym Marysia, Basia czy Hania, która nosi na szyi bądź uszach bardzo drogie precjoza, może paść ofiarą złodzieja.

Do dziewczynek, które przystępują pierwszy raz do sakramentu eucharystii, najczęściej trafiają medaliki. Uniwersalny i ponadczasowy jest okrągły medalik z wizerunkiem Matki Boskiej. Z drugiej strony śmiało można też sięgać po niestandardowe rozwiązania. Co mamy na myśli? M.in. wisiorek uformowany w kształt serca oraz krzyża czy wisiorek ze wzorem małego aniołka.

Z czego dziewczynka będzie zadowolona?

Biżuterię, która stanowi prezent na komunię, warto uzupełnić o elementy niesakralne. I tak np. poza medalikiem możemy podarować ukochanej chrześnicy kolczyki lub łańcuszek z wisiorkiem. Ładnie i jednocześnie skromnie wygląda biżuteria ozdobiona z bursztynem. Z pewnością spodoba się ona dziewczynce. A jeżeli lubi ona interesujące historie, to podczas wręczania prezentu możemy opowiedzieć, że bursztyn powstał w wyniku kamienienia żywicy drzew iglastych niegdyś porastających tereny dzisiejszego Bałtyku. Z pewnością każda Hania, Basia czy Marysia będzie dumna, że może nosić na szyi lub uszach tak ładny klejnot. I tu podpowiadamy, że jeżeli bursztyn wprawiony zostanie w wisiorek, to warto dołączyć do niego łańcuszek o gładkim splocie.

Natomiast dla dziecka ze ścisłym umysłem polecamy łańcuszek z zawieszką w postaci ażurowych figur geometrycznych. Taka biżuteria bez wątpienia przyciągnie wzrok, a może nawet zainspiruje do rozważań matematycznych. Z kolei jeśli dziewczynka jest spokojna i chętnie kontempluje przyrodę, warto sięgnąć po motyw roślinny. W takim przypadku idealną opcją są minimalistyczne kolczyki z subtelnymi kwiatkami. To zdecydowanie delikatna i urocza biżuteria, której bez wątpienia pozazdroszczą koleżanki z podwórka i klasy.

Poza tym jeżeli chcemy sprawić radość małej damie, która przystępuje do pierwszej komunii świętej, możemy podarować jej coś modnego, popularnego w jej grupie wiekowej. Mogą to być np. kolczyki z jednorożcami, gwiazdkami, cukierkami, żółwiami, muchomorkami, kotkami, króliczkami czy serduszkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here