suche stopy
fot. pixabay.com

Suche stopy oraz pękające pięty potrafią spędzić nam sen z powiek! Wyglądają one bardzo nieestetycznie, a do tego stanowią ogromny dyskomfort, gdy chcemy założyć cienkie rajstopy albo skarpetki! Jak sobie z nimi radzić? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/domowe-sposoby-na-suche-stopy-i-pekajace-piety/

Sucha skóra

Sucha skóra może wynikać z podrażnień, braku dopływu powietrza, a także z powodu noszenia sztucznych tekstyliów oraz butów, które nie oddychają. Sucha skóra na stopach jest bardzo dużym dyskomfortem zwłaszcza w sezonie letnim, w którym wstydzimy się pokazać nasze stopy w sandałkach.

Dodatkowym problemem, który idzie w parze z suchą skórą na stopach są pękające pięty, które prezentują się bardzo nieestetycznie i przysparzają właścicielom wiele problemów! Jak sobie z nimi radzić?

Jak sobie radzić?

Przede wszystkim sucha skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Chcąc zadbać o nawilżenie skóry powinnaś stosować odpowiednie kremy nawilżające do stóp, które mają w swoim składzie mocznik.

Zanim jednak przejdziesz do systematycznego nawilżania swoich stóp, zrób peeling, który usunie martwy naskórek oraz otworzy pory, wówczas substancje aktywne z kremów będą mogły łatwiej się wchłonąć w skórę i ją nawilżyć.

Po wykonanym peelingu stóp możesz jeszcze zetrzeć martwy naskórek ze stóp oraz pięt przy pomocy ręcznej tarki do stóp lub z użyciem mechanicznej szlifierki, którą kupisz w aptece lub w drogerii. Po starciu naskórka spłucz stopy zimną wodą i zastosuj maseczkę.

Maseczki do stóp zazwyczaj są sprzedawane w formie foliowych bucików, które są wypełnione kremem. Takie maseczki nakłada się na stopy na jakieś 10-15 minut, a następnie pozostawia krem, który znajdował się w środku. W celu lepszego wchłonięcia kremu możesz nałożyć bawełniane skarpetki, które ochronią środowisko od kremu i nie zabrudzisz pościeli, a także pozwolą na lepsze jego wchłanianie przez całą noc.

Przeczytaj też: http://www.zabobon.pl/czy-lakiery-do-paznokci-sa-szkodliwe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here